Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.forstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Ideální čas na pořízení nového stínění - forstyl.cz

Ideální čas na pořízení nového stínění

stínění
Ideální čas na pořízení nového stínění

Babí léto je tu a se slábnoucími slunečními paprsky by člověk snadno mohl získat dojem, že řešit v tomto období stínění oken není na pořadu dne. Opak je pravdou! Právě podzim je vhodný čas, kdy pořídit nové žaluzie, rolety nebo sítě proti hmyzu.

V létě dostává stínění nejvíce „zabrat“, a pokud to vaše už přestává sloužit, je vyšisované od sluníčka, poškozené anebo zkrátka toužíte po modernizaci, je právě nyní vhodná chvíle na výměnu. Moderní stínění navíc už disponuje řadou technologických „vychytávek“ a nabízí opravdu široké spektrum materiálů i barev, takže máte daleko více možností, než tomu bylo dříve...

Zpět v pohodlí domova

Po „rozlétaných“ letních měsících, kdy vyrážíme na dovolené a výlety, zase doma spustíme pomyslnou kotvu a náš život dostane pevnější řád. Více času trávíme v interiérech, brzké stmívání láká k večerům u knihy či televize. Proto se opět logicky vrháme do vylepšování našeho domova, abychom se v jeho útrobách cítili co nejlépe. A zároveň máme na promýšlení úprav více času.

Ideální počasí

Žhnoucí paprsky a vysoké teploty v létě mohou komplikovat instalaci venkovního stínění, v zimních měsících zase klesá rtuť teploměru do minusových hodnot, což také není pro výměnu stínicí techniky ideální. Oproti tomu počasí na jaře a na podzim nahrává hladké montáži exteriérových žaluzií i rolet, ale také sítí proti hmyzu, které je nutné instalovat při otevřeném okně. Využijte proto tuto dobu, než přijdou nepříjemné plískanice! Zároveň se na podzim slunce přiblíží více horizontu, proto se vám bude hodit, když budete moci prostřednictvím vhodného stínění regulovat jeho svit, mířící přímo do oken. Venkovní stínění lze rovněž vhodně doplnit vnitřním.

Než přijde paní Zima...

Stínění není důležité jen kvůli zamezení prostupu nepříjemných ostrých paprsků skrze okna. Svou důležitou funkci má i v zimních měsících, zejména venkovní rolety či žaluzie jsou velmi důležité z hlediska energetických úspor. Jelikož brání úniku tepla okny, dokáže exteriérová stínicí technika ušetřit okolo 20–25 % spotřeby energie. Navíc předokenní žaluzie chrání okna i před nepříznivým počasím, například lijákem, větrem, mrazem i kroupami, které mohou sklo poškodit. Je vhodné je navíc vybavit větrným a dešťovým čidlem, které vyšle signál k automatickému zasunutí, takže chrání okna i ve chvíli, kdy nejste doma. Zima a plískanice vás už nezastihnou nepřipravené...

Co umožňuje moderní stínění?

Technologie se posouvají stále kupředu, a tak i stínění nabízí řadu inovací, které vám usnadní život...

Pohodlné ovládání

Ruční ovládání postupně ustupuje a je nahrazováno moderním elektrickým ovládáním. V dnešní době není problém ovládat produkty prostřednictvím mobilu či tabletu a vytvořit si tak vlastní systém automatizace domácnosti. Zákazník má na výběr celou řadu motorizovaných systémů, včetně těch inteligentních, které stačí bezdrátově připojit k řídící jednotce a může si navolit například různé typy scénářů pro jednotlivé typy stínicích prvků, světové strany, denní dobu nebo roční období.

Delší životnost

Díky kvalitním materiálům a inovativním technologiím se obecně zvyšuje životnost stínění. Například elektrické ovládání je mimo jiné i šetrnější k lamelovým zámkům, což prodlužuje životnost předokenní rolety či žaluzie. Pokud jde o venkovní rolety, je z hlediska životnosti jednoznačně vhodnější upřednostnit hliníkovou variantu před plastovou. Jsou sice dražší, nicméně u plastových rolet dochází vlivem působení slunce a nízkých teplot v zimním období časem ke zkřehnutí plastových částí a následně k jejich praskání. Rovněž barvy plastových rolet jsou nestálé a ultrafialové záření mění barevné odstíny doslova k nepoznání. Proto z těchto i mnoha dalších nevýhod společnost ISOTRA od nabídky plastových rolet ustoupila již před dvěma roky.

Design na míru

Dnešní trh nabízí široký výběr látek v interiérovém stínění, včetně blackout varianty pro lepší spánek nebo nehořlavých či voděodolných materiálů.